Blisko, coraz bliżej

Zostało już niewiele czasu. Trzeba zacząć przygotowywać coraz bardziej szczegółowy plan podróży. Na razie tylko kompletujemy rezerwacje.

Noclegi:

  1. W Osace znany już Shin-Osaka Station Hotel - zarezerwowany przez booking.com. Cena za 5 nocy 41 360 jenów (pokój dwuosobowy). Wybór hotelu nieprzypadkowy. Po pierwsze dlatego, że już go znam. Po drugie Osakę traktujemy jako punk wypadowy do innych atrakcyjnych miejscowości, a ponieważ większość z pociągów odjeżdża właśnie z dworca Shin-Osaka, więc lokalizacja hotelu (5 min. piechotą) spełnia wszystkie wymagania.
  2. Tokijski hotel Sardonyx Ueno również wybraliśmy ze względu na lokalizację. Położenie przy stacji Ueno, z której odjeżdżają pociągi na lotnisko przyda nam się w ostatnim dniu, a zlokalizowane w pobliżu stacje metra pozwolą nam się sprawnie przemieszczać podczas pobytu w Tokyo. Rezerwacji tego hotelu również dokonaliśmy przez booking.com. Cena za 3 noce 25 030 jenów (pokój dwuosobowy).

Inne rezerwacje:

  1. JRPass - wczoraj zarezerwowany za 224 euro od osoby (7 dni). Dzisiaj kosztuje 220 euro, ale jeszcze przedwczoraj kosztował 230. Gdy kupowałem go w listopadzie to kosztował 285 euro. Widać jak jen szaleje:) Dla przypomnienia proces rezerwacji JRPass'a można prześledzić tutaj.
  2. Przeglądając wczoraj zasoby Internetu wpadłem na stronę, na której znalazłem link prowadzący do The Imperial Household Agency. Dzięki temu jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami wejściówki do The Imperial Palace of Tokyo. Zwiedzanie odbywa siędwa razy dziennie (o 10:00 i 13:30). Całość trwa około 75 minut, a w tym czasie pokonuje się dystans ok.2,2 km. Wejście jest darmowe. Na stronie https://sankan.kunaicho.go.jp/sankan/servlet/recept/initPlace można zarezerwować wejściówki do następujących miejsc:
- The Imperial Palace of Tokyo [wiki EG] [wiki PL]
- Kyoto Imperial Palace [wiki EG]
- Sento Imperial Palace [wiki EG]
- Katsura Imperial Villa [wiki EG]
- Shugakuin Imperial Villa [wiki EG]

Plan podróży w znajdzie się, mam nadzieję, w następnym poście.

Aktualizacja 2013-04-08 17:40

Dzięki wskazanej wyżej stronce mamy również wejściówki do Kyoto Imperial Palace.

4 myśli na temat “Blisko, coraz bliżej

 1. SUPER! Ale przydatne informacje – z niecierpliwością czekam na plan – przyznaję się od razu że będziemy ściągać 😉 Pozdrawiam serdecznie!!

 2. Potrzebuję jeszcze trochę czasu, ale jak juz będzie, to spokojnie możecie ściągać 😉

 3. Całkiem się nie uda skopiować 😉 – my zaczynamy w Tokio. Mam dwa pytania – kiedy lecicie (my 25 kwietnia :)) i czy jest sens rezygnować z JRPass i kombinować z innymi (tańszymi?) biletami/pociągami? Będziemy 2 tygodnie – proszę o radę – jak już kupować ten bilet, to na dwa tygodnie?

 4. Kasia, wszystko zależy od tego ile będziecie się przemieszczać. JRPass jest drogi, ale pozwoli zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy dzięki możliwości korzystania z szybkich pociągów. Oszczędności można sprawdzić sprawdzając sobie połączenia na stronie http://www.hyperdia.com/en/. Tam widać cenę biletu, którą należałoby zapłacić bez JRPass [opcja Reserved Seat]. Poza tym JRPass uprawnia do poruszania się niektórymi liniami w Tokio. Pozwala również popłynąć na Miyajimę. 7 czy 14 dni? Na to pytanie musicie odpowiedzieć sobie sami, na podstawie własnego planu podróży.

Komentarze są zamknięte.