Jak kupić JRPass

Ponieważ dostałem ostatnio kilka zapytań odnośnie zakupu JRPass'a, który pomimo swojej dość wysokiej ceny znacznie obniża koszty podróży po Japonii, postanowiłem pokazać jak wygląda proces zakupu na stronie www.jrpass.com.

Przypominam, że JRPass można kupić tylko przed wyjazdem do Japonii i na 3 miesiące przed planowaną datą pierwszego użycia.

 Ceny JRPass są przeliczane z jenów na euro, więc zmieniają się praktycznie każdego dnia.

1. Po wejściu na stronę www.jrpass.com, klikamy po prawej stronie przycisk INSTANT QUOTE

JRPass- krok 1

2. Kolejnym krokiem jest wybranie okresu, na który chcemy kupić JRPass oraz jego rodzaj. Możemy wybrać spośród biletów ważnych 7, 14 i 21 dni. Wyboru dokonujemy poprzez wskazanie ilości osób dla każdego rodzaju biletu.

JRPass- krok 2

3. W dalszej kolejności wskazujemy ile chcemy kupić biletów dla dzieci w wieku od 6 do 11 lat. Po wskazaniu odpowiadającej nami ilości biletów odpowiedniego typu klikamy przycisk CLICK TO BOOK.

JRPass- krok 3

4. Na kolejnej stronie podajemy imiona i nazwiska oraz daty urodzenia wszystkich osób, dla których kupujemy bilety, a także datę pierwszego użycia. Data ta może być przybliżona, nie może jednak być późniejsza niż 3 miesiące od dnia zakupu biletów. Po uzupełnieniu formularza klikamy przycisk NEXT STEP.

JRPass- krok 4

5. W następnym kroku proszeni jesteśmy o uzupełnienie adresu, na który ma zostać dostarczony nasz voucher.  Po uzupełnieniu formularza klikamy przycisk NEXT STEP.

JRPass- krok 5

6. Następnie proszeni jesteśmy o sprawdzenie czy wszystkie dane się zgadzają. W tym kroku zostaje również doliczona opłata za dostawę firmą kurierską FedEx. Jeżeli wszystko się zgadza zaznaczamy kratkę potwierdzającą zapoznanie się z warunkami zakupu i użycia ("I agree to the terms and conditions") i klikamy przycisk PROCEED TO PAYMENT.

JRPass- krok 6

7. W ostatnim kroku proszeni jesteśmy o uzupełnienie danych dotyczących naszej karty kredytowej. Numeru, daty ważności (miesiąca i roku) oraz kodu bezpieczeństwa-3 ostatnich cyfr na odwrocie karty. Po uzupełnieniu tych danych klikamy PROCEED, gdzie zostaniemy przeniesieni na stronę firmy autoryzującej transakcję.

JRPass- krok 7

8. Jeżeli transakcja przebiegła pomyślnie to powinniśmy otrzymać e-mail z potwierdzeniem, a w ciągu jednego dnia roboczego (w praktyce trwa to około dwóch dni roboczych) powinniśmy otrzymać voucher.

JRPass

9. Co dalej:

  • po przylocie do Japoni należy (najlepiej na lotnisku) wymienić na właściwy bilet. Lista punktów, w których można tego dokonać znajduje się tutaj,
  • "Exchange Order" jest ważny 3 miesiące od daty wystawienia,
  • na stronie Hyperdia można znaleźć aktualny rozkład jazdy pociągów. Ponieważ JRPass nie obejmuje pociągów NOZOMI i MIZUHO, podczas wyszukiwania należy odznaczyć opcje: Airplane, Private Railway i NOZOMI / MIZUHO / HAYABUSA (SHINKANSEN),
  • najlepiej wydrukować sobie plan podróży i przedstawić podczas w punkcie wymiany w celu rezerwacji miejsc.

Polecam również pobrać sobie instrukcję używania JRPass-niestety po angielsku.

Miłych podróży japońskimi kolejami. Do zobaczenia w Japonii.

Jeżeli macie jakieś pytania-śmiało 🙂